מגלים את סודות הפרחים

מה לוקחים לטיול כזה:

זכוכית מגדלת

משטח כתיבה ודפים

קלמר עם צבעים

מגדיר פרחים לילדים


חוקרים קטנים

בטיול זה הילדים הופכים לחוקרים קטנים, יוצאים לגלות את סודות הפרחים.

בעזרת זכוכית מגדלת מתבוננים בפרחים מקרוב ומבחינים בכל הפרטים הקטנים. כך אפשר לערוך הכרות מקרוב עם חלקי הפרח השונים ואפשר לעקוב אחר החרקים שנכנסים אל הפרחים.


פרחים ממשפחת המורכבים

דבר מעניין נוסף שנוכל לגלות בעזרת זכוכית מגדלת הוא ממה מורכבים פרחי משפחת המורכבים…

בחורף ובאביב נוכל לראות חרציות וסביונים השייכים למשפחה זו, בקיץ נוכל לראות פרחים קוצניים השייכים למשפחת המורכבים, כגון: חוח, ברקן, קיפודן.

כל פרח ממשפחת המורכבים הוא למעשה תפרחת המורכבת מעשרות פרחים קטנטנים. בעזרת זכוכית המגדלת אפשר לראות את הפרחים הקטנים ואפילו את עלי הכותרת והאבקנים הזעירים שלהם.


לטייל עם  פרופסור פצפונטבע

במגדיר הפרחים מסדרת פרופסור פצפונטבע, תמצאו ציורים והסברים על חלקי הפרח. שבו מול פרח ונסו יחד לזהות את החלקים השונים.

הספר מחולק לפי עונות השנה, פתחו את הספר בפרק של העונה המתאימה וקראו על הפרחים האופייניים לעונה זו. אם מצאתם בטבע פרח המופיע בספר – קראו את ההסבר כשאתם יושבים ליד הפרח ומתבוננים בו.

אם אתם מטיילים בחורף או באביב – קראו את הדף המסביר כיצד מבדילים בין הפרחים האדומים – הכלנית, הנורית והפרג. אחרי שקראתם – טיילו בשדה והתנסו בזיהוי בעצמכם.

תוכלו גם להתבונן בחרקים שנכנסים אל הפרחים ולקרוא בספר מדוע באים החרקים אל הפרחים.


מציירים פרחים

לאחר שחקרתם כמה פרחים, בחרו פרח אחד ושבו לצייר אותו מתוך התבוננות. כדאי לצייר אותו בהגדלה, עם כל הפרטים. אפשר גם לכתוב ליד הציור, כמו חוקרי טבע אמיתיים, את תאור הפרח: צבע, מס' עלי כותרת, צורת העלים וכו'.


מקומות מתאימים לטיול פרחים

טיול זה אפשר לערוך במקומות בהם יש פריחה יפה. אפשר לערוך טיול פרחים כמעט בכל עונה, כל עונה עם הפרחים האופייניים לה.לדף טיולי-פעילות משפחתיים

שלח תגובה

חובה להיות רשום לאתר על מנת לכתוב תגובות.